KODĖL BŪSIMAI MAMAI SVARBUS ODONTOLOGO PATARIMAS?

Kiekvieną dieną mes gydome mažyliams dantis ir matome tipiškus susirgimus. Pas pačius mažiausius pacientus (iki 3 metų), tai dažnas pieninių dantų kariesas – pirmo, ketvirto, penkto. 6-7 metų vaikams – taip pat dažni pastoviųjų šoninių dantų pažeidimai. Priežastis, mūsų nuomone, ne bloga vaiko burnos higiena, ne netaisyklinga mityba, ne “genetika”, o mamos sveikatos problemos nėštumo metu.

Esmė tame, kad nuo 7 iki 13 nėštumo savaitės formuojasi visi 20 jūsų mažylio pieniniai dantys. Nuo 14 iki 18 savaitės, pradeda vystytis pirmieji nuolatiniai krūminiai dantis. Artėjant gimdymui – 33-36 savaitėje – pradeda formuotis dar 12 priekinių nuolatinių dantukų užuomazgos.

Tuo laiku mažylio dantukų sveikata priklauso tik nuo jo būsimos mamos. Jeigu ji nesilaiko profilaktikos, vaikas iki pusantrų metukų gali turėti dešimtis ėduonies paveiktų dantukų! Įsivaizduojate, kokį išbandymą reikės išgyventi mažyliui gydant dantis?

7-18 ir 33-36 nėštumo savaitės yra kritinės vaiko dantims. Be rūpinimosi savo sveikata, per šį laikotarpį moteriai, yra ypač svarbu:

1. Vartoti pakankamą kiekį vitaminų C ir D, kalcio ir fluoro.
2. Vengti antibiotikų vartojimo.

Viskas yra paprasta, tačiau kiekviena būsima mama yra ypatinga. Jūs esate nėščia? Nedelskite ir ateikite individualiai jūsų mažylio dantukų sveikatos profilaktikos konsultacijai. Tai visiškai nemokama paslauga 🙂

Prašome PASIDALINTI: tegul gimsta kuo daugiau sveikų vaikučių!

Gyd. Anna

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/odontologas/anna-zdidkihk/7854
Didžioji gatve 11-16, Vilnius
UAB Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika