„GREITAS PLOMBAVIMAS“ – IR GERESNIS, IR PIGESNIS

Visiems patinka geros plombos, ir jos yra prekyboje. Bet šitos plombos turi bendrą problemą – jų įdėjimas reikalauja daug laiko. Jūs ilgai sėdite kėdėje, kol jūsų danties ertmę gydytojas dengia plombavimo medžiaga sluoksnis po sluoksnio. Paprastas plombavimas susidaro iš 5-7 sluoksnių. Vieno sluoksnio dengimas užima 1-2 min, kietinimas šviesa – 20-40 sek. Dar pridėkite keletą minučių įrankių keitimui. Reiškia, kad tik plombos formavimo metu, jums reikės sėdėti atvėrus burną 20 min.

Nepamirškite, kad prieš tai gydytojas dar ruošė jūsų ertmę, o po to jis dar užsiims plombavimu. Pats odontologo darbas užima didžiąją dalį gydymo išlaidų. Kuo ilgiau jūs sėdite kėdėje, tuo daugiau mokate. Kietėjant mažėja plombavimo medžiagos apimtis. Kad danties ertmėje nesusidarytų tuštuma, gydytojai deda sluoksnį po sluoksnio. Tai yra kompromisas ir jo priežastis – neidealios daugumos šiuolaikinių medžiagų savybės. Daugumos, bet ne visų.

Praėjusiais metais aš susipažinau su naujomis kompozitinėmis medžiagomis pas gydytoją Eduardo Mahn iš Santjago. Tai yra Bulk Fill, storo sluoksnio taki plombavimo medžiaga. Kietėjant Bulk Fill nepasikeičia, jis nesusitraukia, o tai reiškia, kad gydytojas gali užpildyti visą danties ertmę viena jo porcija. Man Bulk Fill tapo vertinga priemone medicinos arsenale. Ką aš galiu padaryti su šiuo kompozitu mano klinikoje? Aiškų, nereikia dėti kelių plonų sluoksnių, ir galima sumažinti paciento sėdėjimo laiką kėdėje. Vienu storu sluoksniu vieno etapo metu aš įvedu storą sluoksnį Bulk Fill į danties ertmę ir polimerizuoju jį šviesa. “Greita plomba”, aukštos kokybės, suformuota per 3 min.

Kada būtent yra svarbu kad gydytojas paskubėtų? Pirmiausia, kai kėdėje yra vaikas. Bulk Fill tai ideali medžiaga, kuri skirta vaikų nuolatiniams dantukams🙂. Antra, kai jūsų burna yra sunkiai atveriamą, arba jūs turite smilkininį žandikaulio sąnario sutrikimą. Trečia, kai po apdorojimo danties ertmė yra didelės apimties, arba ji yra prie pat dantenos. Aš manau, šiais atvejais gydytojas turi pasirinkti Bulk Filla ir įdėti jums “greitą plombą”.

Būkite sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064
Didžioji gatve 11-16, Vilnius