KĄ MES GALĖTUME PADARYTI, KAD APSAUGOTUME SAVO VAIKŲ SVEIKATĄ

Išvados iš mikro-apklausos Futuri Dentes.

Savaitės bėgyje mes uždavinėjome klausimą Vilniečiams ir apylinkių gyventojams: kaip jų vaikai valosi dantis – elektriniu šepetuku ar paprastu šepetuku. Atkreipkite dėmesį į rezultatus.

Elektriniu šepetėliu pas mus dantis valosi tik 9% vaikų. Nežiūrint to, kad mūsų apklausa galėjo būti netiksli, vis tiek tai yra labai mažai. Vokietijoje šis rodiklis yra 36%. Žinoma, vokiečių pragyvenimo lygis yra aukštesnis, bet pagrindinė priežastis, tai aktyvi dantų ėduonies ir dantenų ligų profilaktika. 94% Vokietijos stomatologų neabejotinai rekomenduoja savo pacientams elektrinius šepetėlius. Manau ir mums reikėtų atkreipti dėmesį į šį patarimą.

O ką duos mūsų vaikams perėjimas nuo paprasto šepetėlio prie elektrinio šepetėlio?

Nepriklausomai nuo vertės ir prekės ženklo, elektrinis šepetėlis geriau negu paprastas atlieka pagrindines funkcijas: kokybišką dantų valymą ir dantenų masažą. Ar jūs žinojote, kad rekomenduojamas laikas dantų valymui paprastu šepetuku yra 5 min? Tiesą sakant, mažai kas galėtų įgyvendinti šias rekomendacijas. O elektrinių šepetėlių laikmatis, jau po 2 min. signalizuoja – darbas baigtas!

Elektros šepetėlis turi 2 ypatingus privalumus:

• Šepetėlių galvutės yra mažo dydžio
• Nuolatinis valymo tempas

Maža galvutė atskirai išvalo kiekvieną dantį, pasiekiamos ir sunkiau prieinamos vietos. Nuolatinis valymo tempas ir ta pati šerelių sukamųjų judesių trajektorija mažiau žaloją dantų emalį.

Trys mano vaikai visą gyvenimą valosi dantis elektriniais šepetėliais. Be to aš 10 metų gydau mažuosius pacientus ir stebiu jų būklę, ir lyginu juos su tais kurie naudoja paprastus šepetėlius. Aš matau, kad po elektrinių šepetėlių naudojimo vaikų dantų paviršius tampa labiau lygesnis. Tai sumažina galimybę mikroorganizmams prisitvirtinti prie emalio, kurie sukelia kariesą ir dantenų ligas. Burnos sveikata pas vaikus iš „elektrinių“ šeimų geresnė, o dantų gydymo išlaidos pigesnės.

Būkite sveiki!

Gyd. Anna Zhidkikh

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.