DIASTEMA – DIDŽIUOTIS AR GYDYTI?

Diastema – tai tarpas tarp viršutinių priekinių dantų. Kalbant apie moterišką žavesį, diastema dažnai (bent jau Europoje ir Amerikoje) vertinama kaip pikantiškas gražaus veido akcentas. Tikriausiai jūs, kaip ir aš, turite savo nuomonę apie diastemos estetiškumą. Bet pažvelkime į ją gydytojo odontologo akimis. Kas lemia diastemos atsiradimą? Ar kenkia ji sveikatai? Ar reikia ją gydyti, ir jeigu taip, tai kaip?

Diastemos būna tikrosios ir melagingos (laikinos).

TIKROSIOS diastemos atsiranda dėl sekančių priežasčių:
– žemai prisitvirtinęs viršutinės lūpos pasaitėlis
– galingos tarpdančių pertvaros anomalijos
– dantų skaičiaus anomalijos (kai būna neišdygę šoniniai kandžai arba netaisyklinga jų padėtis)
– dantų skaičiaus anomalijos (papildomas dantis tarp priekinių dantų šaknų)
– dantų formos ir dydžio anomalijos (kai priekiniai dantys yra maži ir siauri – mikrodentija)
– uždelsta pieninių kandžių kaita.

MELAGINGOS diastemos atsiranda vaikams, kai keičiasi pieniniai dantys. Daugeliu atvejų jos pranyksta savaime, pradedant dygti nuolatiniams dantims. Tačiau kartais melagingos (laikinosios) diastemos pereina į pastoviąsias. Netaisyklinga centrinių kandžių padėtis neleidžia šoniniams kandžiams, iltims ir kitiems šoniniams dantims laiku išdygti. Tai gali tapti rimtų estetinių problemų priežastimi. Aš rekomenduoju jums PARODYTI VAIKĄ ODONTOLOGUI iškart išdygus nuolatiniams viršutiniams dantims. Konsultacijos metu bus nustatyta, ar tai anomalija ir gydymo poreikis.

Daugeliu atvejų diastemos plotis siekia 1-3 mm, manoma, kad toks tarpelis priimtinas ir kartais net žavus. Rečiau pasitaikančios plačios diastemos ir dantų gydytojams, ir aplinkiniams atrodo defektu.

Ar kenkia diastemos sveikatai? Tiesiogiai – ne. Šiai dienai nerasta sąsajų tarp diastemos ir kokių nors susirgimų. Jeigu taip, tai sprendimas turėti diastemą ar ne,
lieka estetikos klausimu. Patinka – palikite, nepatinka – šalinkite.

Jeigu šalinti, tai kaip? Diastemą galima gydyti arba restauruoti.

Gydymas gali būti dviejų rūšių: ortodontinis, kas reiškia nuolatinių dantų tiesinimą ir kompleksinis, kurio metu derinami chirurginis ir ortodontinis gydymas.

ORTODONTINIS GYDYMAS vykdomas nuimamų arba nenuimamų aparatų pagalba. Pirmieji – tai plokštelės, antrieji – tai elastiniai žiedai ir breketai (žiūrėkite nuorodas 1, 2, 3 apačioje).

CHIRURGINIS GYDYMAS – tai arba viršutinės lūpos pasaitėlio plastika, arba kaulo tankio virš centrinių kandžių pažeidimas. Pirmuoju atveju gydytojas skalpeliu atlieka Z raidės formos pjūvį viršutinės lūpos pasaitėlyje. Antruoju – gręžia ertmę žandikaulyje virš diastemos, kas leidžia sumažinti kaulo standumą.

Geras gydytojas patars jums vieną ar kitą būdą, atsižvelgiant į
– “aukso vidurį”, tai yra jūsų veido proporcijas
– centrinių dantų šaknų padėtį
– diastemos plotį.

RESTAURACIJA – sprendimas tiems, kurie nenori ilgalaikio ortodontinio ir chirurginio gydymo. Diastemą galima paslėpti protezuojant laminatėmis, vainikėliais, o taip pat tiesiogine restauracija kompozitinių medžiagų pagalba.

Jeigu jums siūlo restauraciją, sutikite tik būdami visiškai užtikrinti odontologo meistriškumu. Kad darbas būtų atliktas kokybiškai, gydytojas turi būti apdovanotas skulptoriaus talentu ir turėti patirties naudojant šiuolaikinius kompozitus.

Paprašykite parodyti jums anksčiau atliktų restauracijų rezultatus, supažindinti jus su atsiliepimais. Jūs nustebsite, sužinoję, kiek mažai gydytojų tai gali atlikti! (žiūrėkite nuorodą 4)

Būkite gražūs ir sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Kviečiame jus nemokamai konsultacijai pas mūsų gydytojas odontologes, turinčias ESTETINIO PLOMBAVIMO sertifikatus: Anną, Neringą ir Jeleną.

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064
Didžioji gatve 11-16, Vilnius
Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.

1 Ortodontinė plokštelė

3fad9-diastema9
2 Elastinis žiedas

848a4-diastema6
3 Breketas

558d4-diastema8
4 Tiesioginė restauracija

961da-diastema14