KODĖL SVARBU IŠGYDYTI IR IŠSAUGOTI PIENINIUS PRIEKINIUS MAŽYLIO DANTIS?

Pieniniai priekiniai dantys pasikeičia į nuolatinius apie 5-7 m. Gydytojai dažniausiai linkę gydyti ne juos, o žymiai ilgiau tarnaujančius šoninius vaiko dantis. Jeigu ėduonis nedidelis, tai pieninius priekinius dantis palieka be terapinio gydymo, tikėdamiesi, kad jie iškris anksčiau, nei pažeidimai palies nervą. O jeigu liga pasiekė nervą, tai šiuos dantukus paprasčiausiai šalina. Abu variantai nelabai geri mažyliui, argi ne taip, brangiosios mamos?

Mano nuomone yra trys priežastys, dėl kurių pieninius priekinius dantis būtina gydyti ir kovoti už jų išsaugojimą, kai tik yra galimybė. Pirmiausia – ėduonies vystymasis be gydymo paliktuose dantyse – bakterijų pavojus bendrai vaiko sveikatai. Antra – šių dantų šalinimas, ateityje gali sukelti ortodontines problemas. Trečia – ir tai ne mažiau svarbu! – grožis ir švytintis priekinių vaiko dantų baltumas dovanoja jam atviros šypsenos džiaugsmą ir palengvina bendravimą su kitais vaikais.

Futuri Dentes klinikoje mes visada stengiamės gydyti pieninius priekinius vaiko dantis. Mes įsitikinę, kad tai teisinga – išsaugoti juos sveikus ir gražius visam natūralaus vystymosi etapui. Vaikams, kurie pasitiki gydytoju, mes taikome pilną priekinių dantų gydymo ir atstatymo technologiją. Ji užtikrina nervo sveikatą ir plombos fiksaciją iš restauracinių medžiagų visam šių dantų “tarnybos” laikui. Jeigu mažylis atėjo į priėmimą pirmą kartą gyvenime, tai mes naudojame ypatingą pieninių dantų terapijos technologiją. Jos tikslas – ėduonies plitimo sustabdymas ir danties išsaugojimas, o išskirtinis bruožas – greitis. Tokiais atvejais, plombų patikimumo fiksaciją reikia tikrinti 2 kartus per metus, atvedant vaiką trumpai apžiūrai.

Būkite sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064
Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.