KADA VAIKUI REIKALINGI DANTŲ VAINIKĖLIAI?

Šoniniai pieniniai dantys išdygsta 2-3 gyvenimo metais ir keičiasi į nuolatinius 10-12. Tai ilgiausiai “dirbantys” pieniniai dantys. Pagrindinė jų funkcija – maisto smulkinimas. Jeigu jie pažeisti ėduonies, tai vaikui formuojasi netaisyklingi kramtymo įgūdžiai, kurie gali sukelti sąkandžio sutrikimus ir kitas ortodontines problemas. Be to ėduonis – tai pastovus bakterinis pavojus bendrai vaiko sveikatai.

Jeigu liga pažeidė šoninį pieninį dantį, tai gydytojas pirmiausia šalina ėduonį, o po to dirbdamas, kaip skulptorius, pradeda restauruoti kramtomąjį paviršių. Deja, jeigu 3 iš 4 gumburų sunykę, tai atkurti jų, plombavimo medžiagų pagalba, praktiškai neįmanoma. Taip pat nėra garantijos, kad atkurti gumburai tarnaus visą likusį ilgą šoninių dantų “darbo” laiką.

Kaip išspręsti šią probemą? Protingas sprendimas tokiais atvejais – danties vainikėlis su idealiu kramtomuoju paviršiumi, dedamas išgydžius ėduonį. Mūsų klinikoje mes naudojame amerikiečių gamybos vainikėlius iš nerūdijančio plieno “3M”. Šie maži inžinerinio meno kūriniai specialiai sukurti šoninių pieninių dantų kramtymo funkcijos atstatymui, lengvai uždedami ir nebrangūs. Jie tarnaus visą natūralaus dantų vystymosi laikotarpį, apsaugos nuo ėduonies ir padės išvengti ortodontinių komplikacijų.

Būkite sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.