Gyd. Anna

VITAMINAI PRIEŠ ĖDUONĮ? TAIP!

Šiandieninėje odontologijoje karaliauja “mikrobinė” ėduonies atsiradimo teorija. Vadovaujantis ja, mažinti ligos riziką vertėtų, įvedant fluorą ir mineralizuojančias medžiagas tiesiogiai į dantų emalę. Kalbant paprastai, geriausios ėduonies profilaktikos priemonės – tai teisinga dantų pasta, geras vanduo ir pilnavertė mityba.

Visgi pastebėta, kad ėduonies pavojus išauga kartu su sezoniniu peršalimo paūmėjimu ir gripo epidemija. Jeigu taip, tai ėduonį sukelia ne tik lokalios mikrobinės priežastys, bet ir bendros, susijusios su viso organizmo sveikata. Tam paaiškinti egzistuoja kita teorija – “biologinė”. Vadovaujantis ja, kovai su ėduonimi būtina stiprinti bendrą imunitetą. Tai, lapkričio-gruodžio ir vasario-kovo mėnesiais vaikų ir suaugusiųjų dantims padės vitaminai (ypač C) ir bendrą sveikatą stiprinančios priemonės.

Mano nuomone, kasdieniame gyvenime protinga “sutikti” su abiem teorijomis ir vykdyti jų praktines rekomendacijas. Nes nepriklausomai nuo vyraujančio požiūrio, sveiki be ėduonies dantys – tai dantys žmogaus su stipriu imunitetu, apsaugoti nuo mikrobų kokybiška higiena, vandeniu ir maisto pruduktais.

Būkite sveiki!

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.