SKYSTIS GYDO ĖDUONĮ

Šiandien ,,New York Times” (A Cavity-Fighting Liquid Lets Kids Avoid Dentists’ Drills) rašo apie antimikrobinį skystį, kuris naikina dantų ėduonį. Gydytojas užtepa Silver diamine fluoride (SDF) ant ėduonies pažeisto danties paviršiaus, taip išvengdamas neretai skausmingo ir gasdinančio dantų gręžimo. Japonijoje SDF naudojamas jau seniai, o USA prieš metus jį leido naudoti tik vyresniems nei 21 metų pacientams. Tačiau amerikiečių gydytojai ,,patyliukais” naudoja šią medžiagią ir vaikų dantų gydymui. Procedūra greita ir neskausminga, lyginant su gręžimu ir plombavimu. Kai kuriais atvejais SDF net leidžia išvengti gydymo su bendra narkoze, kuri yra grėsminga vaiko smegenų vystymuisi.

SDF neigiama savybė – nudažo ėduonies pažeistus audinius juoda spalva. Juodos dėmės nėra didele problema, jeigu atsirastų galiniuose dantyse ar pieniniuose dantyse.

Visai kas kita, jeigu pasikeičia centrinių kandžių spalva. SDF nėra ideali medžiaga. Bet turėti ją vaikų odontologui visgi geriau, negu jos iš viso neturėti.

Būkite sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika
Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Photo: Caitlin O’Hara for The New York Times