,,MOTERIŠKOS” DANTŲ LIGOS

Įsivaizduokite, kad po apžiūros gydytojas odontologas pasako, kad ėduonies nėra, bet stebimi nekarioziniai dantų pažeidimai. Ką tai reiškia? Kas tai nekariozinės dantų ligos? Kaip odontologas gali jas gydyti? Kodėl gali būti reikalinga kitų gydytojų konsultacija?

Nekariozinės dantų ligos – tai emalio erozijos, abfrakcijos, dantų nusidėvėjimas. Visos šios nemikrobinės danties kietųjų audinių ligos yra galimi osteoporozės išsivystymo indikatoriai. Osteoporoze dažniau serga moterys (4 iš 5 atvejų). Ši problema aktuali ir man – aš rizikos grupėje!

Būtent gydytojas odontologas gali būti pirmas, kas jums pasakys, kad priklausote osteoporozės rizikos grupei. Bet odontologo pagalba bus tik lokali: jis užplombuos/atstatys dantų defektą. Norint diagnozuoti ir gydyti osteoporozę, reikalinga ginekologo, endokrinologo ir dietologo konsultacija. Sistemiškai gydant ligą būtina: sureguliuoti organizmo hormonus, vartoti vitaminus, tinkamai maitintis.

Čia galite pamatyti kelis nekariozinių dantų pažeidimo pavyzdžius: https://futuridentes.com/nekariozines-dantu-ligos/

Įtariate, kad turite dantų erozijų, abfrakcijų ar dantų nusidėvėjimą? Būtinai apsilankykite pas gydytoją odontologą. Jeigu jis patvirtins jūsų įtarimus, tai pritaikytas savalaikis gydymas padės jums sumažinti osteoporozės išsivystymo riziką.

Būkite sveiki! 🙂

Gydytoja Anna

Direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Didžioji gatve 11-16, Vilnius