IŠGYDYTI IR UŽMIRŠTI

Nuolatiniai dantys vaikams pradeda dygti 6-8 metų. Tai krūminiai dantys. Jeigu išsivysto šių dantų pulpitas, reikalingas šaknų kanalų gydymas. O šio gydymo rezultatai pacientui bus svarbūs ilgus metus.

Tačiau kyla klausimas: ar gydytojas odontologas gali išgydyti dantų šaknų kanalus taip, kad pacientas ateityje neturėtų pakartotinų nusiskundimų dėl šio danties?

Jeigu naudosime šiuolaikines technologijas ir medžiagas, atsakymas bus – taip! Bet reikalingos tam tikros sąlygos.

Šaknų kanalų gydymo sėkmė priklauso visų pirma nuo to, kaip jie paruošti ir sugydyti, antra, kaip kokybiškai atstatytas danties kramtomasis paviršiu. Pasaulyje yra kelios labai geros dantų šaknų kanalų gydymo mašininės sistemos. Mūsų klinikoje dirbame su amerikietiška ElementsFree (Kerr) sistema. Ją sudaro du endomotorai. Pirmuoju gydytojas greitai ir tinkamai išvalo šaknies kanalą, o antrojo pagalba – užpildo. Įdomu tai, kad danties šaknies kanalo užpildymui naudojama šilta gutaperčia. Tai ideali medžiaga endodontijai: bioinertinė, užpildo visą kanalą ir pridėtinius kanalėlius. Iš jos gaunama hermetiška plomba, kuri dar papildomai slopina uždegimą viršūninėje šaknies kanalo dalyje (https://futuridentes.com/elementsfree/).

Šiandien gydytojas odontologas, gydydamas ir plombuodamas šaknų kanalus, gali visiškai pasikliauti mašininiais instrumentais ir taip garantuoti gerą gydymo rezultatą.

Visgi egzistuoja antra sėkmės sąlyga – danties kramtomojo paviršiaus restauravimas. Jį gydytojas odontologas visada atlieka rankiniu būdu. Šis darbas, be jokios abejonės, yra juvelyrinis, ypatingai jeigu atstatoma ne tik funkcija, bet ir danties grožis. Šiuolaikinės medžiagos daro šį darbą lengvesnį ir patogesnį, bet gydytojo manualiniai įgūdžiai išlieka nepakeičiami.

Taigi ,,viso gyvenimo” formulė, gydant vaikų dantų pulpitą – tai naujausios medžiagos ir technologijos + juvelyro (tiksliau gydytojo 🙂 ) meistriškumas ir patirtis.

Būkite sveiki!

Anna Zhidkikh

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/klinika/futuri-dentes-vaiku-odontologija/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.