KOKIUS PIENINIUS DANTIS GALIMA ,,UŽHERMETIZUOTI”, KAD APSAUGOTI NUO ĖDUONIES?

Padendus kramtojąjį danties paviršių hermetiku, galima apsaugoti dantį nuo ėduonies. 5-7 metų vaikams pradeda dygti šoniniai ,,šešti” dantys – nuolatiniai dantys, kurie labai dažnai pažeidžiami ėduonies. Jų apsaugai nuo mikroorganizmų yra naudojama hermetizuojanti medžiaga (dar vadinama silantu).

Tačiau ėduonis pažeidžia ir pieninius dantis (netgi dažniau nei nuolatinius!) Taigi, ar, hermetizuojant kramtomojo paviršiaus vageles, galima juos apsaugoti? Jei taip, tai kodėl pieniniai dantys taip retai dengiami silantais?

Remiantis mano praktika, silantai apsaugo pieninius dantis nuo ėduonies taip pat gerai kaip ir nuolatinius. Kai tai techniškai įmanoma, savo mažiesiems pacientams aš hermetizuoju pieninių dantų kramtomojo paviršiaus vageles. Tokiu būdu didėja tikimybė, kad tie dantys ,,atitarnaus” visą jiems skirtą laiką.

Tačiau pieniniai dantys skiriasi nuo nuolatinių. Jų kramtomasis paviršius mažiau reljefiškas. Ant lygaus paviršiaus silantui tiesiog nėra už ko ,,užsikabinti”, todėl jis gali išsilaikyti neilgai. Blogas laikomumas yra pagrindinė priežastis, kodėl pieninių dantų vagelių gydytojai odontologai beveik niekada nehermetizuoja.

Tačiau kartais pasitaiko, kad pieniniai dantys turi labai išreikštą reljefą, dėl ko yra dažnai pažeidžiami ėduonies (giliuose įdubose mikroorganizmai kaupiasi greičiau). Būtent tokių dantų vagelių hermetizavimas yra patikimesnis.

Mano nuomone, gydytojas odontologas turi atkreipti dėmesį į šią mažųjų pacientų dantų savybę. Remiantis mūsų stebėjimais, kas devintas-dešimtas pacientas turi labai išreikštą pieninių dantų kramtomojo paviršiaus reljefą. Tokius dantis aš visada stengiuosi padengti silantais ir taip apsaugoti nuo ėduonies.

Būkite sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/klinika/futuri-dentes-vaiku-odontologija/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.