KAIP SVEIKI DANTYS APSAUGO MAŽYLĮ ŠALTUOJU METŲ LAIKU

Kaip sveiki dantys apsaugo mažylį šaltuoju metų laiku

Pieninio dantuko ėduonis gali sukelti nervo uždegimą, o vėliau ir žandikaulio kaulo uždegimą, nejaučiant aštraus skausmo. Šis procesas gali trukti keletą mėnesių. Jo galima nepastebėti, jeigu lankysitės su vaiku pas odontologą tik kartą per metus – vasarą prieš mokyklą ar darželį.

Kodėl tai pavojinga?

Pirma, irstant pieninio danties audiniams, vaiko organizmą nuodija bakterinė infekcija. Ji silpnina bendrą imunitetą ir provokuoja burnos ertmės ligas. Pavyzdžiui, susirgus žiemos metu angina, sinusitu ar tonzilitu, ligos eiga bus sunkesnė.

Antra, kai pieninio danties irimas skverbiasi gilyn, prasideda žandikaulio kaulo uždegimas. Dėl to kenčia nuolatinių dantų užuomazgos. Didelė tikimybė, kad nuolatiniai dantys išdygs jau pažeisti – su dėmelėmis arba ėduonimi.

Trečia, suiręs pieninis dantis neiškrenta įprastu būdu. Jis lieka žandikaulyje ir trukdo nuolatinių dantų dygimo procesui. Todėl nuolatinis dantis gali išdygti ne dantų lanke. To pasekmė – vaikui artimiausiu metu bus reikalingas brangiai kainuojantis ortodontinis gydymas. O dabar gydytojas turi atlikti chirurginę operaciją – pašalinti pieninio danties likučius, kad išvalytų burnos ertmę nuo infekcijos ir dalinai sumažintų būsimo ortodontinio gydymo būtinybę.

Kaip viso to išvengti?

Tiesiog rasti laiko papildomai apžiūrai pas odontologą. Odontologas vieną kartą per metus – tai nepakankama! Antroji apžiūra apsaugos ir bendrąją mažylio sveikatą, ir šeimos biudžetą.

Peršalimų, adenoidų, tonzilitų, faringitų ir kitų šaltojo metų periodo ligų išvengsite, arba jos praeis lengviau ir greičiau. Laiku pastebėtą danties nervo uždegimą, gydytojas išgydys, išsaugodamas pieninį dantį, o vaikas išvengs baimės ir psichologinės traumos, kurią gali patirti chirurginio pieninio danties šalinimo metu. Galų gale, be kliūčių ir vietoje išdygę nuolatiniai dantys sutaupys jūsų lėšas, kurių prireiktų ortodontiniam gydymui (mažiausiai 400 eurų Vilniaus m. kainomis).

Būkite sveiki! 🙂

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.

#doctor_anna_vilnius #futuridentes #vilnius #lietuva