Elena Zuokaitė Futuri Dentes

7 požymiai, rodantys, kad jūsų vaikui gali prireikti ortodontinio gydymo

Dažniausiai tėveliai susirūpina dėl vaiko sąkandžio pastebėję susigrūdusius/kreivus dantukus arba atvirkščiai, kai pastebi didesnius tarpus tarp dantų. Šie požymiai atrodo neestetiškai ir daugeliui krinta į akis. Tačiau ar žinojote, kad tiesūs dantukai nebūtinai reiškia, jog vaiko sąkandis yra taisyklingas? Netaisyklingą sąkandį gali nulemti žandikaulių dydžių neatitikimai. Paklausite, kaip pastebėti netaisyklingą sąkandį, jeigu vaikučio dantys yra tiesūs? Atkreipkite dėmesį, jei jūsų mažylis:

1. Kvėpuoja pro burną
2. Sunkiai kramto maistą
3. Turi įprotį čiulpti nykštį
4. Anksti neteko vieno ar kelių pieninių dantukų
5. Vaiko veidas asimetriškas
6. Vaiko priekiniai dantukai stipriai atsikišę
7. Vienas iš žandikaulių (viršutinis arba apatinis) per daug išreikštas – atsikišęs į priekį, dėl to veido profilis atrodo neestetiškai.

Stebėkite savo vaiką, nepraleiskite šių požymių pro akis. Tai labai svarbu! Žinoma, ne kiekvienam vaikui gali būti reikalingas ortodontinis gydymas, tačiau tinkamu metu pastebėjus netaisyklingą sąkandį, jį išgydyti bus daug paprasčiau. Esant žandikaulių dydžių neatitikimui, gydymą pradėjus anksti, dar iki augimo spurto, galima modifikuoti žandikaulių augimą bei pakeisti jų padėtį. Jeigu gydymas nebus pradėtas laiku, vyresniame amžiuje netaisyklingo sąkandžio korekcija gali būti daug sudėtingesnė, reikalaujanti ilgo ir brangaus gydymo. Juk žymiai geriau būtų to išvengti, ar ne? Nedelskite – atveskite savo mažylį pas vaikų odontologą. Konsultacijos metu gydytojas galės pastebėti problemą ir įvertinti, ar reikalingas ortodontinis gydymas.

Gyd. Elena
Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.