Maitinkite krūtimi!

Maitinkite krūtimi!

Praėjusiais metais pas mane klinikoje lankėsi apie 200 mažųjų (iki 2 metų) pacientų. Daugeliui iš jų buvo diagnozuotas kandžių ėduonis, kuris išsivysto dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, dėl motinos vartojamų antibiotikų nėštumo metu, vaikų peršalimo pirmaisiais gyvenimo metais, cukraus pertekliaus maiste… Įvertinusi praėjusių metų klinikinius atvejus, su kuriais susidūriau, turiu kelis svarbius pastebėjimus.

2016 metais kelios jaunos mamos man sakė, kad šeimos gydytojas joms rekomendavo nutraukti maitinimą krūtimi tam, kad sumažėtų vaiko pieninių dantų ėduonies išsivystymo rizika. Tokių moterų buvo 12. Taigi 6% mažųjų pacientų mamų susidūrė su vaiko sveikatai kenkiančia rekomendacija!

Maitinimas krūtimi nesukelia karieso. Priešingai – jis geriausiai apsauga vaiko dantis! Visų pirma, imunoglobulinas iš motinos pieno saugo vaiką nuo įvairių ligų (nuo karieso taip pat). Antra, žindant 8 kartus padidėja seilėtekis, o tinkamam dantų išsivystymui būtinos fermentais praturtintos seilės. Geriant vandenį, seilėtekis beveik nepadidėja, o maitinant dirbtinai – seilėse yra mažai fermentų. Trečia, motinos pienas nuplauna nuo vaiko dantų mikroorganizmus, taip sumažindamas ėduonies riziką. Saldūs pieno mišinukai ir sultys sukelia ėduonį, suformuodami tinkamą aplinką mikroorganizmų maitinimuisi. Vaikų odontologijoje egzistuoja “buteliuko karieso” diagnozė. Taigi, ar tikrai manote, kad dirbtinis maitinimas naudingas?

Taip pat turiu pabrėžti, kad maitinimas krūtimi būtinas, kad susiformuotų taisyklingas sąkandis. Žįsdamas motinos krūtį, vaiko liežuvis atlieka specifinius judesius. Šie judesiai unikalūs, jų negalima atkartoti čiulpiant čiulptuką, buteliuką ar pirštą. Tik čiulpiant krūtį taisyklingai vystosi žandikauliai, liežuvis, burnos ir mimikos raumenys – svarbiausi sveiko sukandimo komponentai. Tiesa ir tai, kad dirbtinis maitinimas sukelia ortodontines problemas.

Norite, kad Jūsų mažylis turėtų sveikus dantis? Maitinkite krūtimi!

Būkite sveiki! ❤

Gyd. Anna

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

Gydant dantis kompensuosime jūsų parkavimo išlaidas Senamiestyje.