Vilnius water and children's dental health Futuri Dentes

Vilniaus vanduo ir vaikų dantukų sveikata

Vilniaus miesto geriamasis vanduo biologiškai švarus, prisotintas mineralinių druskų, bet jame trūksta fluoro. Nors fluoro trūkumas skatina dantų ėduonį, kalcio ir magnio druskos šią riziką kompensuoja. Sostinės vandenį galima gerti nevirintą, jį galima naudoti maisto gaminimui, juo galima drąsiai praustis ir valytis dantis. Bet yra vienas dalykas, kurio negalima pamiršti…

Ant mūsų dantų kasdien kaupiasi minkštas apnašas. Jeigu jo nevalyti dantų šepetėliu ryte ir vakare, jis kietėja ir virsta dantų akmenimis – patologiniu netirpiu junginiu. Taigi, dėl kalcio druskų pertekliaus Vilniaus vandenyje, dantų akmenys formuojasi ypatingai greitai – daug greičiau nei ten, kur vanduo nėra toks kietas. Pavojus vienodas ir suaugusiems, ir vaikams. Bet pasekmės vaikams žymiai sunkesnės.

Kodėl?

Todėl, kad dantų akmenys vaikams sukelia stiprų dantenų uždegimą. Visų pirma, vaikų dantenų audiniai minkšti, nesusiformavę, uždegimas plinta labai greitai, prasiskverbia giliai ir padaro didelę žalą.

Antra, dantų akmenys pas vaiką – tai praktiškai garantuotas dantų ėduonis. Po kietu mineralizuotu apnašu ant danties emalio atsiranda “kariozinė dėmė” – tai susirgimo pradžia. Kadangi vaikų dantų emalis porėtas, dėmė greitai virsta dantų ėduonimi (visas šis procesas vyksta po dantų akmenimis).

Ką daryti?

1. Sekite, kad jūsų mažylio dantų paviršius būtų lygus! Įsitikinkite, kad vaikas dantis valosi reguliariai, atidžiai ir teisingai. “Reguliariai” reiškia ryte ir prieš miegą. “Atidžiai” – po 2 minutes. “Teisingai” – šoninių dantų grupėje vertikaliais judesiais nuo dantenų iki kramtomųjų dantų paviršių, horizontaliais judesiais kramtomuosius dantų paviršius. Nupirkite elektrinį dantų šepetuką – jis valo dantis žymiai geriau nei paprastas.

2. Kontroliuokite vaiko dantų šepetuko šerelių būklę. Nublukę ir išsikraipę? Skubiai keisti!

3. Tegul jūsų mažylis nuolat naudoja dantų pastą su fluoridais. Vienam valymui reikalingas “žirnio” dydžio kiekis – fluoro perteklius vaikui visiškai nereikalingas.

Kaip matote, viskas labai paprasta. Išsigelbėjimas nuo greitai besiformuojančių dantų akmenų – paprasta burnos ertmės higiena. O taip pat supratimas, kad, jeigu nebus laikomasi tinkamos burnos higienos taisyklių, Vilniuje iškils žymiai daugiau problemų negu, pavyzdžiui, tokiuose miestuose kaip Niujorkas, Tokio, Viena – kur vanduo žymiai minkštesnis. Ypač vaikams.

Būkite sveiki! ❤

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366

Internetu – https://www.manodaktaras.lt

Didžioji gatve 11-16, Vilnius