Gyd. Anna Futuri Dentes

Žvaigždutės Facebook’e

Praėjusių metų balandžio mėnesį mes gavome savo pirmąjį “kuolą” – įvertinimą facebook’e vertą 1 žvaigždutės kartu su rūsčiu, piktu paciento atsiliepimu. Mes dirbome mažiau nei pusę metų, nieko baisiau už “ketvertą” nebuvome matę ir turbūt manėme, kad taip bus visada. Pirmas neigiamas atsiliepimas buvo mums tarsi kibiras ledinio vandens. Mes surengėme pasitarimą, išnagrinėjome atvejį po kauliuką, sudarėme ištaisymo planą, parašėme apie tai pacientui, stipriai jaudinomės ir atrodo, truputį, paverkėme.

Tas “juodasis” balandžio šeštadienis – aš aiškiai tai suprantu – suteikė mums dvi pamokas.

Pirma – sunkioje situacijoje jausti dėkingumą už kritiką, kartais net piktą, racionaliai į ją reaguoti, pasitaisyti, nežiūrint į emocijas.

Antra – labiau svarbi – suvokimas, kokia didžiulė vertybė yra geri atsiliepimai apie mūsų darbą! Praeitų metų karčios piliulės dėka, mes išmokome skaityti atsiliepimus su tais jausmais, su kuriais jie buvo parašyti, dalindamiesi su kiekviena mama džiaugsmu, kad vaikas išgydytas, sveikas, o baimė ir skausmas liko praeityje. Ir kiekviename “ačiū, daktare” mes išmokome skaityti, “daktare, jūs – geras žmogus”.

Mūsų žvaigždutės facebook’e labai brangios, nes už jų – mamų meilės istorijos savo vaikams. Todėl, kad jas suteikė mūsų klinikos specialistams už tai, jog jie – VAIKŲ gydytojai. Todėl, kad tos žvaigždutės neleidžia mums priprasti prie savo darbo ir, išliekant profesionalais, nustoti būti gerais žmonėmis.

Dėkojame jums, mūsų mažųjų pacientų mamos!

Daktarė Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Didžioji gatve 11-16, Vilnius