Gyd. Anna, Futuri Dentes

Kada galima išgydyti dantų ėduonį be grąžto ir plombos

Jeigu ant priekinio mažylio dantuko jūs matote dėmelę, tai, greičiausiai, prasidedantis dantų ėduonis. Bakterijų išskiriamos rūgštys tirpdo danties emalį, susiformuoja poringa struktūra, kuri atrodo kaip balkšva arba gelsva dėmelė.

Žinoma, šiuo atveju reikia apsilankyti pas odontologą. Bet ar būtinai gydytojas gręš ir plombuos dantuką? Ne, nebūtinai.

Jeigu dėmelė negili, ėduonį galima išgydyti «mikroinvazinės terapijos»  pagalba. Jos esmė – dėmelės “užantspaudavimas” polimeru be gręžimo ir plombavimo. Tai labai panašu į kramtomųjų šoninių dantų paviršiaus hermetizaciją, tiktai šiuo atveju naudojama DMG America firmos speciali ICON medžiaga. Ji sustabdo ėduonį ir grąžina danties emalio spindesį ir tolygią spalvą.

ICON ypač tikslinga po breketų sistemos nuėmimo. Ne visada vaikui pavyksta laikytis nepaprastų ortodontinės higienos reikalavimų ir todėl, pasibaigus gydymui, gali būti aptikta kelios ėduonies dėmelės. Tokioje situacijoje gydymas ICON pagalba – geriausia alternatyva gręžimui ir plombavimui.

Europoje ICON medžiaga jau 8-eri metai. Atrodytų, kad ši tausojanti technologija turėtų būti plačiai naudojama vaikų odontologų dantų ėduonies gydymui ankstyvame etape, kai fluoravimas ir profilaktika jau nebepadeda, o be gręžimo dar galima apsieiti. Vis dėlto ICON naudojama nedažnai. Kodėl?

Yra dvi svarbios priežastys. Pirmiausia, norint kokybiškai “užantspauduoti” ėduonį ICON’u, labai svarbus geras kontaktas tarp mažojo paciento ir gydytojo – nes reikia ramiai sėdėti, atverta burna, net 20 minučių. Antra, nevisada įmanoma tiksliai nustatyti ėduonies gylį ir todėl, norėdamas garantuoti gydymo sėkmę, gydytojas renkasi gręžimą ir plombavimą. Bet jeigu šių priežasčių nėra, tai prasidedančiam pieninių arba pastoviųjų dantų ėduonies sustabdymui, protinga negąsdinti vaiko grąžtu, o naudoti ICON. Ką mes ir darome!

Būkite sveiki! ❤

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366

Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius