Gyd. Elena Zuokaitė Futuri Dentes

Ištiesinti dantis be breketų – misija įmanoma!

Vaikų su netaisyklingu sąkandžiu skaičius nepaliaujamai didėja. Pirmuosius simptomus galima pastebėti anksti, jau nuo trejų metų amžiaus, tačiau odontologai dažniausiai rekomenduoja laukti, kol vaikas paaugs ir bus galima sąkandį gydyti naudojant breketus.

Gydymas breketais yra tikrai efektyvus. Be abejo, breketų pagalba dantys yra ištiesinami, tačiau dantų susigrūdimo priežastys dažniausiai nepašalinamos. Todėl, baigus gydymą breketais, būtina nešioti ant dantų fiksuotas vielutes, kad dantys negrįžtų į pradinę padėtį. Gydymas būtų daug sėkmingesnis, jei būtų pašalintos dantų susigrūdimą nulėmusios priežastys.

Susigrūdę dantys neatsiranda iš niekur, tai yra įspėjimas, kad vaiko žandikauliai ir veidas vystosi netaisyklingai. 1989 m. Dr. Chris Farell įkurta Myofunctional Research Co. (MRC) kompanija po daugiau nei 25 metų intensyvių tyrimų, įrodė, kodėl tiek daug vaikų turi susigrūdusius dantis. Pagrindinės dantų susigrūdimo priežastys yra žalingi vaiko įpročiai, tokie, kaip kvėpavimas per burną bei netaisyklingas rijimas, derinyje su liežuvio, skruostų ir lūpų raumenų veikla. Šie žalingi įpročiai gali ir turi būti gydomi kaip įmanoma anksčia, jei norime išvengti gerokai didesnių problemų ateityje. Ankstyva gydymo pradžia leidžia pasiekti rezultatų, kurie yra neįmanomi, kai veidas ir žandikauliai nustoja augti.

MRC kompanijos naujausi Myobrace prietaisai koreguoja augančių vaikų žalingus įpročius ir gerina sąkandžio, tuo pačiu ir veido vystymąsi. Tai reiškia, kad ortodontines problemas galima koreguoti žymiai anksčiau, nei būtų taikomas tradicinis gydymas, o dažnai ateityje gali visai nebereikėti gydymo breketais. Naudojant Myobrace sistemą yra skatinamas natūralus, genetiškai apibrėžtas, vaiko vystymasis.

Teisingai naudojami Myobrace aparatai atlieka šias funkcijas:

  1. Treniruoja pacientą kvėpuoti pro nosį. Tai svarbiausia taisyklingo veido vystymosi ir bendros sveikatos gerinimo sąlyga.
  2. Nukreipia liežuvį į teisingą padėtį viršutiniame žandikaulyje.
  3. Keičia netaisyklingo rijimo įpročius.
  4. Taip pat su nededele jėga stumdo susigrūdusius dantis bei išplečia žandikaulio lanką, dėl ko gerėja veido vystymąsis.

Kitaip nei tradicinės ortodontijos, Myobrace pagrindinis tikslas yra pašalinti ortodontines problemas nulėmusias priežastis ir tokiu būdu pasiekti, kad dantų lyginimo rezultatai išliktų stabilūs visą gyvenimą – dažnai net nenaudojant breketų ar fiksatoriaus (reteinerio). Tačiau norint, kad gydymas būtų sėkmingas, reikalingas visiškas paciento bendradarbiavimas, t.y. vaikas turi sąžiningai nešioti Myobrace prietaisą tiek, kiek paskyrė gydytojas.

Su džiaugsmu pranešame, kad nuo šiol gydymą Myobrace sistema taikome ir mūsų klinikoje Futuri Dentes. Atvykite į nemokamą apžiūrą – galbūt Myobrace yra geriausias sprendimas jūsų vaikui!

Gyd. Elena Zuokaitė
Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius

https://futuridentes.com/kainorastis/ (Vaikų ortodontija – Myobrace Sistema)