Bejėgiai “šeštukai“

Labiausia ėduonies pažeidžiami dantys pas vaikus yra pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys (“šeštukai“).

Kodėl?

Visų pirma, jie pasirodo nusilpę. “Šeštukai“ pradeda formuotis nėštumo metu, todėl motinos ligos gali pažeisti jų emalio ir dentino struktūrą. Net jeigu mama niekuo nesirgo, šie dantys, keičiantis pieniniam sąkandžiui į nuolatinį, pradeda dygti pirmi ir nesubrendę, o mineralizuojasi jau burnoje.

Antra, juos ėduonimi “užkrečia“ kiti dantys. Bloga pieninių dantų būklė “šeštukų“ dygimo metu, mūsų duomenimis, įprastas reiškinys. Tai reiškia, kad yra didelė rizika, kad pieninių dantų ėduonis gali pereiti ant nuolatinių dantų.

Trečia, pastebime, kad kai kurie mūsų mažųjų pacientų tėvai galvoja, kad jeigu nauji šešti dantukai yra nuolatiniai, reiškia jie stiprūs, “suaugę“, “tikri“ ir nereikalauja specialios priežiūros. Priešingai! “Šeštukų“ struktūra skiriasi nuo pieninių dantų: jie turi didelį kramtomąjį paviršių su giliomis vagelėmis, kuriose greitai susikaupia bakterijos, ir šaknų kanalus su lengvai uždegimo pažeidžiama pulpa. Todėl juos būtina kruopščiai valyti, atidžiai apžiūrėti ir būtinai dengti silantais.

Bet ką daryti, jeigu pirmuosius nuolatinius krūminius vaiko dantukus visgi pažeidė ėduonis? Būtina kuo skubiau gydyti, nes ėduonis labai greitai prasiskverbia pro emalį ir dentiną ir pažeidžia vidinę danties dalį – pulpą.

“Šeštukų“ gydymas prasideda nuo rentgenologinio ištyrimo – būtina įvertinti, kaip stipriai pažeista pulpa. Jeigu pulpa nepažeista, gydytojas odontologas tiesiog pašaliną ėduonies pažeistus audinius ir įdeda nuolatinę plombą. Jeigu išsivystė pulpitas, tai į dantį įdedami vaistai ir pacientas išeina su laikina plomba. Kito vizito metu gydytojas odontologas užbaigia gydymą.

Taip atrodo tradiciniai gydymo būdai. Bet technologijos nuolat tobulėja.

Balandžio mėnesį iš tarptautinio odontologinio kongreso Maskvoje “Endopoint“ atvežiau naujų medžiagų, skirtų pulpito gydymui. Viena iš jų – itališkas “Aureoseal“ – kietėja drėgnoje aplinkoje ir idealiai hermetizuoja pažeistą danties dalį. Su jo pagalba pulpito pažeistą “šeštuką“ bus galima išgydyti vieno vizito metu. Danties funkcija atstatoma iš karto ir pilnai, o vaikas patirs mažesnį stresą. “Aureoseal“ pradėsime naudoti ir Futuri Dentes klinikoje!

Būkite sveiki, rūpinkitės vaikų “šeštukais“!

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius