Vasara prie jūros ir vaikų dantų sveikata

Vasara prie jūros – laimė ir mamai, ir vaikui. Atrodo, kad saulėtas mėnuo sūriose bangose gydo visas miesto ligas. O kokią įtaką mūsų vilniečių ikimokyklinio ir pradinių klasių vaikų dantų būklei turi poilsis prie jūros?

Baltijos pajūryje (kaip ir kitų jūrų pakrantėse) geriamajame vandenyje dažniausiai yra didesnė nei įprasta fluoro koncentracija – daugiau kaip 1mg/l. Ilgalaikis per didelis fluoro kiekis geriamajame vandenyje galisukelti fluorozę – ne ėduonies sukeliamą susirgimą, kuris pažeidžia dantų emalį. Dantų fluorozė pasireiškia baltomis simetriškomis dėmėmis ant “porinių“dantų: centrinių kandžių, šoninių “dvejetukų“, ilčių, kaplių ar “šešetukų“.

Fluorozė ypatingai pavojinga naujai dygstantiems pastoviems dantims. Jų emalis galutinai formuojasi jau prasikalus dantims iš dantenų, todėl tuo metu ir yra labiausiai pažeidžiamas.

Mamoms, kurios šiuo metu yra prie jūros ar ruošiasi greitu laiku ten važiuoti ilgesnėms atostogoms su vaikais, mes rekomenduojame:

1. Iki sugrįžimo į Vilnių pristabdyti papildomų higienos priemonių, naudojamų kartu su dantų pasta (tokių kaip GC Toothpaste) vartojimą.
2. Pereiti prie dantų pastos su mažesne fluoro koncentracija arba naudoti dantų pastą, turinčią kalcio, pavyzdžiui ROCS.
3. Poilsiaujant negerti fluoruoto vandens buteliuose.
4. Kartu su maistu nenaudoti visai arba naudoti minimalias vitaminų papildų dozes.
5. Laikinai atsisakyti fluoruotos druskos, jei tokią vartojate.

Jeigu jūs vis dėlto ant savo vaiko dantų pastebėsite simetriškas dėmes, atvykite į mūsų kliniką. Mūsų gydytojai išgydys mažylį ir pasiūlys jam tinkančias profilaktikos priemones.

Būkite sveiki! ❤️

Gyd. Anna, direktorė
Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius