Trys vaikų dantų priešai

Mamos, skaitykite perkamų produktų etiketes ne tik siekdamos sužinoti sudėtį!

Aš – vaikų odontologė, bet juk ir gydytojas – paprastas žmogus, kuris keliauja į parduotuvę, renkasi maisto produktus ir nori gyventi sveikai. Labai nudžiugau, kad vaikų prekių pakuočių etiketėse galima rasti ne tik produkto sudėtį, bet ir nuostabius patarimus!

Atkreipkite dėmesį ir stenkitės dėl sveikų savo vaiko dantukų. Primenu pagrindinius “dantų priešus”:

1. Angliavandeniai. Tikriausiai jau dauguma tėvų žino, kad didelis cukraus suvartojimas yra pirminė dantų ėduonies priežastis. Visada prisiminkite, kad jo gausu ne tik saldžiuose pyragaičiuose ar sausainiuose, bet ir įvairiose sultyse, javainiuose, duonos gaminiuose, razinose ir kitame “sveikame” maiste. Cukraus dedama ir į vaikams skirtų vaistų sirupus, tabletes ir kt. Tačiau svarbiausia ėduonies atsiradimui ne saldaus maisto kiekis, o jo vartojimo dažnis. Štai kodėl svarbu neleisti vaikui gerti sulčių, saldžių arbatėlių nuolat (patogiai vežime apsikabinus buteliuką arba miegant su buteliuku burnoje), dantukams žymiai “sveikiau”, jei saldumynas bus suvalgytas visas iš karto, o ne po mažą gabaliuką visą dieną bus juo užkandžiaujama.

2. Nepakankama higiena. Prasta vaiko šeimos dantų higiena kuria palankią terpę ėduonies atsiradimui. Reguliarus vaiko dantų valymas yra svarbi priemonė sauganti vaiko nuo dantukus nuo ėduonies. Žinoma geriausi šio įpročio pavyzdžiai ir mokytojai turi būti tėvai.

3. Mikroorganizmai. Kalbant apie tėvų burnos higieną svarbu paminėti ir tai, kad kuo anksčiau kūdikis užsikrečia dantų ėduonį sukeliančiais mikroorganizmais, tuo didesnė tikimybė, kad ateityje jo dantukus pažeis ėduonis. Rizika didėja ir tada, kai ligos sukėlėjo kūdikio burnytėje prisikaupia labai daug. Tą nulemia dažnas kontaktas su užkrato nešiotojais – žmonėmis, kurie dažnai serga bakterinėmis dantų bei dantenų ligomis, turi ėduonies pažeidimų, taigi šie žmonės turėtų vengti bučiuoti kūdikio burnytę, nenaudoti tų pačių stalo įrankių bei “nelaižyti” vaiko šaukštelių, čiulptukų, maisto.

Būkite sveiki! ❤️

Gyd. Vitalija, Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius