Mokomės gydyti sąkandį greičiau

Rugsėjo mėnesį man pasisekė dvi dienas mokytis ortodontijos ir odontologinės osteopatijos paslapčių iš žinomo prancūzų gydytojo Rodrigue Mathieu. Štai ką aš parsivežiau iš šio seminaro:

Pirma – įsitikinau, kad netaisyklingą vaikų sąkandį galima ir reikia taisyti iki pilno pieninių dantų pasikeitimo į nuolatinius, tai yra iki 7-8 metų, naudojant minkštas ortodontines sistemas (mes Futuri Dentes mažylius gydome australų sukurtais treineriais Myobrace). Ankstyvas gydymas ypatingai naudingas bendrai vaiko sveikatai, o tuo pačiu tai yra puiki galimybė sutaupyti, išvengiant breketų nešiojimo vėlesniame amžiuje.

Antra – supratau, kad sąkandžio korekcija bendradarbiaujant odontologui su osteopatu – tai vis labiau pasaulyje plintanti praktika, turinti daug teigiamų rezultatų. Futuri Dentes gydytojai su gydydoju-osteopatu dirba jau kelius mėnesius ir atsiliepimai bei mūsų stebėjimai rodo, kad mažieji pacientai taisosi greičiau.

Trečia – sužinojau, kad minkštų sistemų (treinerių) ortodontinį veikimą galima sustiprinti ir pagreitinti papildoma procedūra gydytojo kabinete ir paprastu pratimu namuose.

Kas tai per procedūra? Odontologas ant tam tikrų vaiko dantų uždeda laikinus užklotus iš medžiagos, skirtos plomboms. Dėl šios priežasties likusieji dantys prasiskiria, juos sukandus atsiranda vietos, o tai suteikia galimybę dantims greičiau atsistoti į teisingą padėtį. Taip žymiai pagreitinamas minkštos ortodontinės sistemos darbas. Ši Prancūzijoje plačiai naudojama metodika labai įdomi ir naudinga mūsų Myobrace pacientams, todėl mes pradėsime nuodugniai studijuoti ir mokytis, kad galėtume ją kuo greičiau pradėti naudoti mūsų klinikoje, o apie tai jums būtinai pranešime ypatingai!

O koks pratimas padeda vaikams namuose? Vaikas užsideda savo minkštą ortodontinę sistemą (treinerį), gulasi nugara ant grindų, ištiesdamas rankas į šalis, sulenktas kojas uždeda ant sofos, užmerkia akis, prispaudžia liežuvį prie gomurio ir tokioje padėtyje 3-7 min ramiai kvėpuoja per nosį. Pratimas pagreitina sąkandžiui svarbiausią įgūdžio susiformavimą – įpratimą kvėpuoti per nosį. Visi mūsų mažieji pacientai, kurie nešioja Myobrace, gali pradėti tai daryti tiesiog dabar!

Būkite sveiki! ❤️

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius