Ankstyvas sąkandžio gydymas: sėkmė – tik su mama

Koreguoti vaiko sąkandį reikia pradėti kiek galima anksčiau, kai kuriais atvejais jau tada, kai mažyliui išdygsta pirmieji pieniniai dantys. Šiuo atveju galima išvengti ilgo, nemalonaus ir brangaus gydymo breketais vyresniame amžiuje arba jis bus daug lengvesnis.

Mūsų klinikoje ankstyvo sąkandžio gydymui naudojamos minkštos sistemos Myobrace. Kartu su jų pagalba vaikui susiformuoja anatomiškai teisingi kvėpavimo (per nosį) ir rijimo (su prie gomurio prispaustu liežuviu) įpročiai, o tai yra gydymo sėkmės ir “visą gyvenimą trunkančio” rezultato garantija.
Mes naudodami Myobrace sistemas sukaupėme nemažai praktinių pastebėjimų. Svarbiausias iš jų – be mamos dalyvavimo gydytojas mažyliui padėti negali.

Sąkandžio korekcija iš esmės vyksta ne klinikoje. Kabinete gydytojas nustato diagnozę, planuoja individualų gydymą, pasakoja mamai ir vaikui, kaip vyks gydymas ir pabrėžia, kad Myobrace – tai 95% namų terapijos!

Minkšti Myobrace treineriai veikia tik tuomet, kai vaikas juos nešioja ir reguliariai vykdo du pratimus: “Teisingas kvėpavimas” ir “Teisingas rijimas”. Bet mažylis pats vienas negali susitvarkyti su tokia sudėtinga ir ilgą laiką apimančia užduotimi. Sėkmingam gydymui būtina mamos pagalba.

Kokia tai pagalba?

Mama – privaloma namų pratimų Myobrace dalyvė! Ji turi tris užduotis. Pirma – motyvuoti ir palaikyti mažylį žaidimu arba pasakos skaitymu prieš miegą. Antra – padėti jam pratimus atlikti teisingai. Trečia – stebėti progresą vertinant ar vaikui su kiekviena treniruote paprasčiau ir įprasčiau kvėpuoti per nosį ir ryti liežuvį prispaudus prie gomurio.

Štai namų pratimai Myobrace treinerių nešiotojams:

“Teisingas kvėpavimas” – užsidėti treinerį, sučiaupti lūpas ir ramiai kvėpuoti pro nosį.

“Teisingas rijimas” – užsidėti treinerį, prispausti liežuvį prie gomurio ir ryti seiles sučiaupta burna.

Kiekvieną pratimą darykite tiek minučių, kiek metų vaikui. Kartokite kiekvieną dieną – tai taip pat svarbu, kaip valyti dantis. Treniruotėms tiks bet kuris dienos laikas. Padėkite vaikui išsiugdyti šiuos įpročius ir po dviejų-trijų mėnesių gydytojas apžiūros metu parodys rezultatą – pagerėjusį jūsų vaiko sąkandį!

Būkite sveiki! ❤️

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius