Kuria burnos puse vaikas kramto?

Simetrija yra labai svarbi bendrai vaiko sveikatai.

Iš neseniai vykusio žymaus prancūzų gydytojo Rodrigue Mathieu seminaro apie odontologinę osteopatiją aš parsivežiau knygą „Kaip taisyklingas sąkandis mus gydo“. Knygos autorius – jo kolega, chirurgas-odontologas Michel Montaud – paaiškina, kaip simetriškas sąkandis gerina bendrą vaiko sveikatą.

Įprotis kramtyti tik viena burnos puse turi įtakos net ir ligų, neturinčių ryšio su burnos ertme, vystymuisi. Gydytojas Montaud tvirtina, kad tokia sąsaja ne tik yra, bet ir pasireiškia kaip taisyklė: kramtymas dešiniąja puse parodo padidėjusį polinkį alergijoms, egzemoms, širdies ligoms; kramtymas kairiąja puse – anginai, otitui, sinusitui ir kitų LOR organų bei plaučių susirgimams.

Gydytojas Montaud rašo, kad sąkandžio ištaisymas ir sugrįžimas prie simetriško kramtymo – tai svarbiausias žingsnis, siekiant apsaugoti bendrą vaiko sveikatą visam gyvenimui ir tai reikia padaryti kuo anksčiau.

Įsižiūrėkite į savo mažylį prie stalo. Kaip jis kramto? Daugiau kairiąja puse ar dešine? O gal vienodai abipus?

Tai labai svarbus stebėjimas. Jeigu kramtymas nesimetriškas, atliekamas visuomet viena puse, užsirašykite konsultacijai pas odontologą! 3-8 metų vaikui pieninių dantų ar ankstyvą mišrų sąkandį galima ištaisyti minkštomis ortodontinėmis sistemomis (Futuri Dentes gydytojai dirba su australiškais Myobrace treineriais bei gydyme mums padeda osteopatas). Vyresnių vaikų, turinčių pilną nuolatinį sąkandį, netaisyklingo sąkandžio korekcijos atliekamos kartu su gydytoju ortodontu, dažniausiai breketų sistemomis.

Atidžiai stebėdami savo vaiką galite padaryti ir dar vieną išvadą – jeigu mažylis dažniausiai maistą kramto kairiąja puse, be apsilankymo pas odontologą saugokite jį ir nuo sezoninių rudens peršalimų, nes vaikas jiems ypatingai neatsparus!

Būkite sveiki! ❤️
Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius