Maža mažytė baimė

Kartą tolimoje šalyje gyveno maža mažytė Baimė. Ji, kaip ir kai kurie vaikai, svajojo kuo greičiau užaugti. Tik turėjo ji ir dar vieną didelę svajonę – užaugusi  tapti didžiule, visiems visiems baisia Baime.

Bet kol dar buvo maža, Baimė beveik kasdien patirdavo daug įvairiausių nuotykių. Smagiausias žaidimas jai būdavo eiti pas vaikus ir su jais kartu gyventi, valgyti, miegoti, keliauti. Įlįsdavo paslapčia mūsų mažoji Baimė vaikučiui į kojinę ar į kokią mažą kišenę ir – žiūrėk – vaikas, pats nesuprasdamas kodėl, bijo paragauti daržovių, bijo eiti į kirpyklą arba bijo maudytis jūroje. Kaip Baimei būdavo juokinga! Linksmindavosi taip Baimė kasdien, stengdavosi aplankyti kuo daugiau vaikų mažų ir didelių, berniukų ir mergaičių, kad tik kuo daugiau vaikučių ją pažinotų ir kartu su ja bijotų. Ot padūkėlė! Kad tik ji būtų žinojusi, kokie vaikai be Baimės drąsūs – ragauja dar nepažįstamą maistą, žaidžia linksmi, keliauja į kirpyklą ar pas gydytoją ir su jais susidraugauja, maudosi ežere, jūroje, upėje ir miega savo lovytėse, visiškai nebijodami tamsos! Vaikai iš tiesų yra stiprūs ir drąsūs!

Papasakosiu ir vieną labai netikėtą mažosios Baimės nuotykį… Kartą, kol dar buvo visai visai maža, įlindo Baimė į vieno vaikučio batą ir nukeliavo kartu pas dantukų gydytoją. Vaikas juk gudrus ir žino, kad gydytoja tik skaičiuos dantukus, tikrins, ar jie visi sveiki, jei reikės – dantukus nuplaus ir pagydys, bet….kažko vaikutį baimė ima. Ogi taip yra todėl, kad jis juk nežino apie savo bate pasislėpusią mūsų mažąją gąsdintoją! Tik taip jau sutapo, kad dantukų gydytoja buvo labai sumani – ji iškart pastebėjo iš vaiko bato kyšančią Baimės nosį. Gydytoja tik nusijuokė, čiupo Baimę už rankos, ištraukė iš vaiko batuko, pasodino kėdėje šalia vaikučio ir abiems papasakojo apie vaikų dantukus, patikrino abiejų burnytes ir papasakojo, kaip dantukus prižiūrėti! Vaikas, žinoma, buvo labai drąsus, bet ir mažoji Baimė, pasirodo, buvo ne mažiau drąsi, tikra šaunuolė!

Nuo to laiko Baimė nusprendė, kad nebenori užaugti į didelę labai baisią Baimę, geriau visada bus labai labai mažytė. Ir daugiau nebesislėpdavo Baimė vaikų kojinėse ar kišenėse, geriau eidavo kartu su smalsiais linksmais vaikais bandyti naujovių. Ir vaikams, ir mažajai Baimei iš pradžių buvo nedrąsu, bet vėliau labai patiko paragauti brokolio ir buroko, patiko patrumpinti plaukučius kirpykloje, patiko saulė, smėlis ir jūros bangos, netgi patiko patikrinti, kas gyvena po lova ir tamsioje spintoje! Ir po to mažo nuotykio, kurį ką tik Jums papasakojau, niekada nei Baimė, nei vaikai nepamiršo, kad dantukais rūpintis smagu, o draugauti su dantukų gydytoja yra gera.

Būkite sveiki! ❤️

Gyd. Vitalija

Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366

Internetu – https://www.manodaktaras.lt/

Didžioji gatve 11-16, Vilnius