Kodėl karšta vasara pavojinga pieniniams dantims

Kiekvieną vasarą mes stebime pieninių dantų susirgimų pagausėjimą. Mamos atveda mažylius į kliniką su stipriais skausmais ir patinimais – tai yra su ūmiais pulpitais bei periodontitais.

Ši vasara ypatinga. Ji labai karšta ir Lietuvoje ir visoje Europoje, o mūsų klinikoje – nelinksmas pacientų antplūdis. Kiekvieną dieną mes skubos tvarka priimame po kelis mažuosius pacientus su „vasariniais“ paūmėjimais. Karštomis dienomis vaikai daug maudosi, valgo ledus, geria ypač šaltus gėrimus. Tokie pasikartojantys staigūs pasikeitimai tarp karščio ir šalčio – rimtas išbandymas viso organizmo kraujotakai, o tuo pačiu ir pieniniams dantims.

Kodėl atsiranda paūmėjimai? Perkaitimas ir po jo sekantis audinių peršaldymas, veda prie kraujagyslių susitraukimų aplink pieninių dantų nervus. Jautriuose, dar besivystančiuose audiniuose (netgi išgydytuose dantyse, o tuo labiau – paveiktuose ėduonies dantyse) lengvai sutrinka medžiagų apykaita ir prasideda uždegiminiai procesai. Organizmo savisaugos mechanizmas silpsta su kiekvienu perkaitimo-peršaldymo ciklu, kraujotakos kapiliaruose vystosi paralyžius, o paskui – nekrozė. Vaikui atsiranda ūmus skausmingas pulpitas arba periodontitas.

Kaip išvengti šių bėdų, kurios yra ypač nemalonios atostogų metu? Rekomendacijos dvi ir labai labai paprastos:

Venkite vaiko persišaldymo, tai yra maudymosi iki „mėlynų lūpų“, per didelių porcijų ledų, per šaltų/ledinių gėrimų.

Prieš išvažiuodami iš miesto ilgesnėms kelionėms aplankykite odontologą – įsitikinkite, kad mažylio pieniniai dantukai sveiki.

Būkite sveiki! ❤️

Gyd. Anna, direktorė Futuri Dentes, vaikų odontologijos klinika

Registracija telefonu – 8 615 13366
Internetu – https://www.manodaktaras.lt/…/futuri-dentes-vaiku-odon…/1064

Didžioji gatve 11-16, Vilnius